KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14332163
nr 1433 2163
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Kyssen". Signerad, numrerad 9/40. Bildmått: 25x22 cm, yttermått inklusive ram: 48x44 cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:49:18
2.000 kr
2.200 kr
5.000 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
22 nov
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist